عاطفه رضوی نوشته شده توسط  دی 19, 1397 - 324 بازدید

کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم ها

آرایش چشم جزیی از میکاپ صورت محسوب می شود، اغلب خانم ها به کشیدن خط چشم علاقه دارند اما نکته قابل توجه اینجاست که بدانیم فرم چشمان ما چگونه است و چه مدل خط چشمی به زیباتر و درشت تر شدن چشم ما کمک می کند. خط چشم خطی است که پشت چشم و روی خط مژه ها کشیده می شود،خط چشم را می توان بصورت ظریف و ملایم کشید یا پهن و خشن، خط چشم باعث تغییر در چهره شما شده چشم ها را بزرگتر نشان داده و فرم و حالت آن ها را تغییر خواهد داد. مداد مخصوص کشیدن خط چشم دارای انواع مختلفی در فرم و رنگ هستند که بصورت مایع یا پودری و مدادی عرضه می شوند. در این مقاله توضیح می دهیم که چگونه از بین مدل های خط چشم، خط چمشی را که زیبایی چشمانتان را چند برابر می کند را به  درستی انتخاب کنید. 

 از بین انواع مختلف خط چشم که هیچ گاه از مد نمی افتد خط چشم گربه ایی است، این مدل خط چشم از گذشته ها تاکنون مورد توجه آرایشگران قرار گرفته است. خط چشم گربه ایی جذابیت چشم ها را دو چندان کرده و از حالت خواب آلوده و بی روح رهایی می بخشد. با بیوتی لند همراه باشید برای خواندن ادامه مطلب در مورد فرم چشم ها و کشیدن خط چشم مناسب برای هر فرم چشم.

چشم های دور از هم

 

فرم چشم ها

 

اگر چشم های شما با فاصله و دور از هماست هرگز از خط چشم دنباله دار استفاده نکنید، بلکه باید خط چشم کوتاه که انتهای آن کمی به سمت بالا باشد استفاده کنید در قسمت داخلی چشم ها هم خط چشم بکشید تا فاصله بین چشم ها کمتر به نظر برسند.

چشم های نزدیک به هم

 

آرایش چشم

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که فاصله چشمانتان کم است باید با کشیدن خط چشم مناسب آن ها را به تعادل برسانید. شما می توانید خط چشم تان را صاف بکشید تا بین چشم ها فاصله افتاده و چشم ها دورتر از هم به نطر برسند، از کشیدن خط چشم در قسمت داخلی چشم ها بپرهیزید زیرا باعث می شود چشم های شما به همدیگر نزدیگتر به نظر برسند.

چشم های کوچک و ریز

 

آرایش چشم های ریز

 

افرادی که دارای چشم های کوچک هستند باید از خط چشم پهن استفاده کنند، کشیدن خط چشم باریک باعث می شود چشم ها از آن چه که هستند کوچکتر به نظر برسند. بهترین مدل خط چشم برای شما که چشم های کوچک دارید کشیدن خط چشم پهن با خط چشم مایع است، خط چشم مایع بخاطر براق بودن چشم ها را درشت تر نشان خواهد داد.

چشم های بادامی

 

آموزش خط چشم کشیدن

 

افراد چشم بادامی باید کشیدن خط چشم شان را از ابتدای چشم شروع کرده و هر چه به سمت انتها می روند خط چشم شان را پهن تر بکشند دم خط چشم هم باید کشیده تر باشد. افراد چشم بادامی برای پلک پایین هم باید مثل پلک بالا خط چشم بکشند تا چشم هایشان حالت گربه ایی بگیرد.

پلک های افتاده (یا پلک بالشتی)

 

میکاپ چشم ها

 

اشخاصی که دارای افتادگی پلک هستند سعی کنند در کشیدن خط چشم شان دقت و توجه بیشتری داشته باشند. این افراد از کشیدن خط چشم باریک خودداری کنند زیرا وقتی چشم شان را باز کنند خط چشم دیده نمی شود، علاوه بر کشیدن خط چشم بالای پلک قسمت داخلی چشم هم باید خط چشم کشید شود. برای اینکه چشم ها کوچک به نظر نرسند از کشیدن خط چشم برای پلک پایین خودداری کنید. برای پوشاندن افتادگی پلک ها می توانید با آرایش چشم باسایه اسموکی افتادگی پلک را کاهش دهید.

 چشم های رو به پایین

 

آموزش کشیدن خط چشم

 

خط چشم مناسب برای خانم هایی که انتهای خارجی چشم هایشان به سمت پایین است خط چشم پهن با دنباله پهن رو به بالا مناسب است. این افراد باید در انتهای خط چشم شان را پهن تر بکشند، کشیدن خط چشم را از وسط چشم شروع کرده هر چه به انتهای چشم می روید خط چشم را پهن تر بکشید. تا افتادگی چشم ها را کاهش دهید.

چشم گربه ایی

 

آرایش چشم ها با خط چشم

 

افراد چشم بادامی و چشم گربه ایی شبیه هم هستند تنها تفاوتشان این است که در چشم گربه ایی ها چشم ها به صورت طبیعی به سمت بالا  هستند و در چشم بادامی ها اینطور نیست و با کشیدن خط چشم چشم ها را به سمت بالا و به گربه ایی شکل می دهیم. برای کشیدن خط چشم در چشم گربه ایی ها باید مانند چشم بادامی ها خط چشم بکشیم با این تفاوت که نیازی نیست برای پلک پایین هم خط چشم کشیده شود.

 

منبع: بیتوته

 

 

عاطفه رضوی

تحصیل کرده حوزه آی تی و علاقمند به هنر آرایشگری

سعی میکنم تحقیقات خودم را با شما در میان بگذارم. امیدوارم که از...

موارد مرتبط

روش های درمان پوست چرب دی 19, 1397 - 324 بازدید
نکات مهم آرایشی دی 19, 1397 - 324 بازدید
محتوای بیشتر در این بخش: « روش های صحیح آرایش و میکاپ صورت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید     Instagram       Telegram

دانلود اپلیکیشن بیوتی لند

 

درباره بیوتی لند

بازدید کننده عزیز به وبسایت بیوتی لند خوش آمدید. بیوتی لندسعی میکند با ارائه مقالات آموزشی در زمینه سلامت و زیبایی گام مهمی در ارتباط با این موضوع بر دارد. برای یاری ما میتوانید در سایت ثبت نام کرده و مطالب آموزشی جدیدی را در این وبسایت به نام خود ثبت کنید.

 dcjf watermark

بالا