عاطفه رضوی نوشته شده توسط  مهر 25, 1397 - 319 بازدید

چه کسانی نباید تاتو یا هاشور انجام دهند

کسانی که به طور موقت نمی توانند هاشور ابرو یا تاتو انجام دهند

دوران شیردهی: تغییرات هورمونی در دوران شیردهی باعث می شود که رنگ پذیری پوست به خوبی انجام نشود برای همین بهتر است در این دوران هاشور ابرو یا تاتو انجام ندهید و اگر به هر دلیلی مجبور به انجام هاشور و تاتو هستید حتما توجه داشته باشید که رنگ های استفاده شده حتما طبیعی (ارگانیک) باشند.

پریودی: در دوران پریودی به خاطر تغییرات هورمونی در بدن رنگ پذیری پوست کاهش پیدا می کند و ماندگاری رنگ بسیار کمتر می شود و همیطور رنگهای هاشورابرو و تاتو در این دوران دارای ته رنگ قرمز می باشند برای همین توصیه می کنیم سه روز قبل از سیکل پریودی تا سه روز بعد از آن تاتو هاشورابرو انجام نشود .

مشکلات پوستی: در صورت داشت انواع زخم، التهابات پوستی، آفتاب سوختگی، عفونت های باکتریایی و یا انجام لبفتینگ پوست و تزریق بوتاکس بهتر است یک ماه صبر کنید سپس هاشور ابرو و تاتو انجام دهید.

تب خال حاد: اگر داری تب خال هستید بهتر است برای انجام تاتو رژلب و خط لب تا بهبودی کامل صبر کنید. و اگر جزء افرادی هستید که به صورت مرتب دچار تبخال می شوید برای پیشگیری بهتر است از سه روز قبل از انجام تاتو رژ لب تا چهار روز بعد از انجام تاتو از قرص ضد تبخال آسیکلوویر(هر 8 ساعت یه عدد ) استفاده نمایید.

نکته: سرماخوردگی باعث منع انجام تاتو و هاشور ابرو نمی شود ولی بهتر است زمانی که دارای سرماخوردگی یا بیماری های عفونی مشابه هستید برای گرفتن نتیجه بهتر تا زمان بهبودی کامل صبر کنید .

کسانی که طور دائم نمی توانند هاشور ابرو یا تاتو انجام دهند:

فشار خون شدید (بالا یا پایین)و ناراحتی قلبی: برای افرادی که دچار فشار خون شدید هستند، استفاده از مواد بی حس کننده و لیدوکایین بسیار خطرناک بوده و منجر به عوارض غیر قابل جبران خواهد شد هم چنین این افراد به دلیل این که داروهای خاص بیماری استفاده می کنند خونشان رقیق بوده و مانند افراد هموفیلی، زخم آن بهبود نمی یابد.

بیماری های خود ایمنی: در بیماری های خود ایمنی، سیستم ایمنی بدن ضعیف می باشد و یا در مواردی دفاع ایمنی بدن متوقف می شود به همین دلیل انجام انواع هاشور و تاتو را به این افراد توصیه نمی کنیم.

بیماری های خاص: افرادی که دارای بیماری های هپاتیت، ایدز، هموفیلی (عدم انعقاد خون) و بیماری های جنسی هستند به هیچ عنوان انجام تاتو و هاشور ابرو توصیه نمی شود.

منبع:سایت مینا طاهریان

عاطفه رضوی

تحصیل کرده حوزه آی تی و علاقمند به هنر آرایشگری

سعی میکنم تحقیقات خودم را با شما در میان بگذارم. امیدوارم که از...

موارد مرتبط

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید     Instagram       Telegram

دانلود اپلیکیشن بیوتی لند

 

درباره بیوتی لند

بازدید کننده عزیز به وبسایت بیوتی لند خوش آمدید. بیوتی لندسعی میکند با ارائه مقالات آموزشی در زمینه سلامت و زیبایی گام مهمی در ارتباط با این موضوع بر دارد. برای یاری ما میتوانید در سایت ثبت نام کرده و مطالب آموزشی جدیدی را در این وبسایت به نام خود ثبت کنید.

 dcjf watermark

بالا