عاطفه رضوی نوشته شده توسط  دی 04, 1397 - 408 بازدید

6 روش برای جلوگیری از به هم چسبیدن مژه ها

دلیل ریمل زدن این است که مژه ها بلندتر و پرتر به نظر برسند. اما گاهی با روش های اشتباه باعث می شویم نه تنها مژه ها زیباتر به نظر نرسند، بلکه با به هم چسبیده شدن مژه ها از زیبایی چشم ها و مژه ها کاسته می شود. و هیچی ناخوشایندتر از این نیست که مژه ها با ریمل اضافی به هم چسبیده باشند. برای داشتن مژه های حجم دار و بلند، بدون نیاز به ریمل زیاد که باعث به هم چسبیده شدن مژه ها می شود روش های دیگری نیز وجود دارد تا مژه هایمان را زیباتر کنیم. در این مقاله راهکارهایی را ارائه می دهیم تا بتوانید مزه هایتان را پرتر و زیباتر کنید بدون اینکه مژه ها به هم بچسبند.

 ترفند ریمل زدن

1- برس ریمل راپاک کنید

برای چلوگیری از چسبیده شدن مژه ها باید برس ریمل را تمیز کنید. می توانید برس ریمل تان را عوض کنید یا اینکه با دستمال اضافی ریمل را از روی برس پاک کنید. بهترین کار این است که بعد از استفاده از ریمل قبل از اینکه در ریمل را ببندید برس ریمل را با دستمال پاک کنید.

2- لایه های ریمل روی هم

بعضی افراد با زدن چندین لایه ریمل روی مژه ها برای اینکه مژه هایشان پرتر و ضخیم به نظر برسند باعث چسبیده شدن مژه ها به همدیگر شده که باعث کاهش زیبایی چشم ها و مژه ها می شود. برای اینکه مژه هایتان زیبا و پرتر به چشم بیایند 2 یا 3 لایه ریمل کافی است.

3- چه زمانی باید ریمل را دور انداخت

تمامی لوازم آرایشی تاریخ مصرف مشخصی دارند، لوازم آرایشی که تاریخشان به اتمام رسیده می توانند مشکلاتی برای پوست و موی ما ایجاد کنند، یکی از این لوازم آرایشی ها ریمل است که اکثر خانم ها روزانه از آن استفاده می کنند، طول عمر ریمل ها خیلی کوتاه است معمولا سه ماه بعد از اینکه در ریمل باز شد شروع به خشک شدن می کند که همین امر باعث به هم چسبیده شدن مژه ها می شود. دراین زمان باکتری ها در ریمل فعال شده و بوی ریمل هم تغییر خواهد کرد بنابراین هرگز از این ریمل استفاده نکنید.

 

مقاله پیشنهادی: انواع ریمل و کاربردهای مختلف آن

 

 4- دمای لوازم آرایشی را کنترل کنید

در دمای بالا و حرارت زیاد اکثر محصولات آرایشی زودتر از تاریخش مصرفشان فاسد و غیر قابل مصرف می شوند. بنابراین باید از لوازم آرایش در جایی نگهداری کنید که دمای مناسب داشته باشد، برای ریمل های ضد آب بهترین مکان داخل یخچال است. یا اینکه در محلی دور از تابش خورشید و مکانی خشک و سرد نگهداری کنید.

5- درب ریمل را ببندید

پس از استفاده از ریمل درب ریمل تان را محکم ببندید تا از ورود هوا و میکروب به داخل ریمل جلوگیری شود. بسته نگه داشتن درب لوازم آرایشی از جمله ریمل ها و جلوگیری از ورود هوا به داخل ریمل و لوازم آرایشی دیگر باعث افزایش طوی عمر لوازم آرایشی تان می شود.

6- مژه هایتان را با دست جدا کنید

زمانی که مژه هایتان به هم چسبیده است می توانید با دست آن ها را از هم جدا کنید. هرگز با سوزن یا سنجاق یا وسایل نوک تیز مژه ها را جدا نکنید که بسیار خطرناک است. اگز میخواهید با وسیله ایی مژه هایتان را از هم جدا کنید می توانید از شانه ی مخصوص مژه استفاده کنید.

منبع:بیوتی لند

عاطفه رضوی

تحصیل کرده حوزه آی تی و علاقمند به هنر آرایشگری

سعی میکنم تحقیقات خودم را با شما در میان بگذارم. امیدوارم که از...

موارد مرتبط

روش های درمان پوست چرب دی 04, 1397 - 408 بازدید
نکات مهم آرایشی دی 04, 1397 - 408 بازدید
محتوای بیشتر در این بخش: « نکات مهم آرایشی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید     Instagram       Telegram

دانلود اپلیکیشن بیوتی لند

 

درباره بیوتی لند

بازدید کننده عزیز به وبسایت بیوتی لند خوش آمدید. بیوتی لندسعی میکند با ارائه مقالات آموزشی در زمینه سلامت و زیبایی گام مهمی در ارتباط با این موضوع بر دارد. برای یاری ما میتوانید در سایت ثبت نام کرده و مطالب آموزشی جدیدی را در این وبسایت به نام خود ثبت کنید.

 dcjf watermark

بالا