عاطفه رضوی نوشته شده توسط  مهر 25, 1397 - 676 بازدید

آشنایی با برس های آرایشی و کاربرد آنها

برس های آرایشی انواع مختلفی دارد که هر کدام کارایی مخصوص خودش را دارد که کمک می کند آرایش تمیز و بی نقصی داشته باشیم.

قلم مو، خط لب، خط چشم و... قلم هایی هستند که هنگام آرایش کردن استفاده می شوند.اگر عادت دارید برای آرایش کردن از انگشتان تان استفاده کنید یا اینکه از برس های آرایشی کوچک و ساده استفاده می کنید، احتمالا آن گونه که باید آرایش روی صورت تان نخواهد نشست. با یک برس آرایشی با کیفیت بالا به راحتی می توان رنگ های مختلف سایه را مخلوط کرد و درنتیجه یک رنگ کاملا طبیعی روی پوست گذاشت، اما یک برس با کیفیت پایین موهایش زبر و خشن است و درنتیجه مواد آرایشی را یکنواخت روی پوست پخش نمی کند پس انتخاب یک برس با کیفیت مهم است. بهتر است به سراغ برس ها و قلم های آرایشی برویم و بدانیم نقش هر کدام چیست؟


آشنایی با انواع برس های آرایشی و کاربرد انها

berash 2020 01


برس ها و قلم مو

برای پوشاندن و محو کردن گوشه های چشم و ناحیه بینی و همچنین محو کردن سایه چشم بسیار مناسب است.
پد پنکک

همکار برس های آرایشی است .پنکیک پودر فشرده شده ای است که با قلم مو ساده (پد) می توان آن را روی صورت زد. این پد کمک می کند که این پودر همه جای صورت پخش شود.
برس های آرایشی با سایز کوچک

از برس های آرایشی با سایز کوچک استفاده زیادی می شود. مثل خط چشم های زیبا و جذاب و ابرو کشیدن. شما هم اگر می خواهید خط چشم بی عیبی داشته باشید از این قلم مو استفاده کنید.
قلم موهای طراحی

موهای زبر و نوک تیز و مخروطی شکل دارد و برای ترکیب زیر ساز بسیار عالی است و با این قلم مو می توان فرورفتگی کنار چشم و کنار بینی را پر کرد.
برس سایه

 مهم نیست اگر شکل قلم مو کرم و پنکیک باشد. این قلم مو از رنگی رنگی به نظر آمدن سایه جلوگیری می کند.
برس خط لب

استفاده از برس برای خط لب بسیار مناسب است و از زیاد رنگی به نظر رسیدن جلوگیری می کند این قلم مو با موهای زبری که دارد به خوشرنگ شدن لب و خط لب کمک می کند.
براش سرخ blush brush   

شبیه قلم مو پودری است اما در پخش کردن رنگ بهتر است و از سرخی و بزرگ به نظر رسیدن صورت جلوگیری می کند. این قلم مو کمک میکند که صورت رنگ طبیعی تری داشته باشد.
برس زیرساز

ابتدایی ترین قلم مو است و باعث می شود زیرسازی صورت رنگ طبیعی تری داشته باشد و کرم پودر رنگ نزدیکتری به پوست داشته باشد و اگر از قلم مو اشتباهی در این بخش استفاده کنیم باعث می شود که پوست حالت زشتی به خود بگیرد انگار کرم پودر به پوست مالیده شده و پوست تکه تکه شده باشد.
برس آرایشی ابروها

برس هایی که برای ابروها استفاده می شوند، کوچک و محکم هستند.
برس هایی مخصوص آرایش با پودر های صورت

برای این گونه مواد آرایشی دنبال برس های بزرگ باشید به خصوص برس هایی با موهای زیاد، نرم و طبیعی که می توانند به خوبی سطح پوست را یکنواخت کنند تا پودرها کمتر خود را روی پوست نشان دهند.

عاطفه رضوی

تحصیل کرده حوزه آی تی و علاقمند به هنر آرایشگری

سعی میکنم تحقیقات خودم را با شما در میان بگذارم. امیدوارم که از...

موارد مرتبط

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید     Instagram       Telegram

دانلود اپلیکیشن بیوتی لند

 

درباره بیوتی لند

بازدید کننده عزیز به وبسایت بیوتی لند خوش آمدید. بیوتی لندسعی میکند با ارائه مقالات آموزشی در زمینه سلامت و زیبایی گام مهمی در ارتباط با این موضوع بر دارد. برای یاری ما میتوانید در سایت ثبت نام کرده و مطالب آموزشی جدیدی را در این وبسایت به نام خود ثبت کنید.

 dcjf watermark

بالا